Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

autor:

Każda mała dama chciałaby mieszkać jak księżniczka. Podsuwamy kilka prostych pomysłów, które sprawią radość dziewczynkom.

Większość dziewczynek doskonale wie, jak ma wyglądać ich pokój, jakie chcą mieć meble i jakie kolory. Warto porozmawiać o tym z córką, pamiętając jednak, że gusta dzieci zmieniają się w ekspresowym tempie. Postarajmy się więc wynegocjować wersję jak najbardziej neutralną, dającą możliwość łatwych zmian. Zamiast na przykład malować cały pokój na różowo czy lawendowo, lepiej zostawić ściany białe i tylko jedną w ulubionym odcieniu – następnego roku łatwo będzie zmienić kolor, gdy preferencje lokatorki się zmienią.

Dzieci uwielbiają pokoje urządzone z motywem przewodnim i warto wiedzieć, co podoba im się najbardziej. Sypialnia dziewczynki może przypominać komnatę z bajki o wróżkach, nadmorską plażę, domek na drzewie – nietrudno dobrać tkaniny, kolory i gadżety, które takie wnętrza wykreują. Zamontowane pręty z żabkami do zasłon pozwolą rozwieszać coraz to inne niezwykłe draperie z przejrzystych indyjskich jedwabi czy kwiecistych kretonów. Bardziej nowoczesny wygląd zapewnią tkaniny z wyrazistymi graficznymi wzorami liści, motyli, ptaków, połączone z materiałami w pasy albo w kratę.

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, warto więc aby było przytulne i zachęcało do odpoczynku. Młodszym dziewczynkom podobają się łóżka o wysokim wezgłowiu albo bajkowe, osłonięte z trzech stron tkaniną. Nieco starszym przypadną do gustu większe, podwójne łóżka z czterema kolumienkami albo romantycznym baldachimem. Z kolumienek może się zwieszać wszystko – od przejrzystych, tiulowych zasłon po baśniowe lampki. Warto też zabrać dziecko na zakupy bielizny pościelowej, by samo wybrało wzory, które pozwolą zasypiać z przyjemnością.

W dziewczęcej sypialni dobrze jest ustawić także niewielki stolik do rysowania, układania puzzli czy wydawania lalczynych przyjęć. Dzieci lubią małe mebelki i łatwo znaleźć takie sprzęty, które dopasują się do każdego stylu pokoju – zarówno staroświeckie, jak i nowoczesne miniaturki klasycznych mebli. Można wybrać takie z malowanego drewna czy z wikliny albo z kolorowych tworzyw sztucznych czy łatwych do czyszczenia laminatów.

Przydatne będą też otwarte półki, bo dziewczynki mają wiele skarbów i drobiazgów do zaprezentowania. Ważne, by dostęp do nich był łatwy i pozwalał na swobodę w aranżowaniu przedmiotów i układaniu zabawek. Z tych samych powodów dzieci chętnie powitają w swoim pokoju tablice korkowe czy stalowe z magnesami, na których znajdzie się miejsce na drobne gadżety, zdjęcia, pamiątki z wakacji.

Tagi:
Kategoria:
Zakupy

Comments are closed.