Zakupy

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Każda mała dama chciałaby mieszkać jak księżniczka. Podsuwamy kilka prostych pomysłów, które sprawią radość dziewczynkom.

Większość dziewczynek doskonale wie, jak ma wyglądać ich pokój, jakie chcą mieć meble i jakie kolory. Warto porozmawiać o tym z córką, pamiętając jednak, że gusta dzieci zmieniają się w ekspresowym tempie. Postarajmy się więc wynegocjować wersję jak najbardziej neutralną, dającą możliwość łatwych zmian. Zamiast na przykład malować cały pokój na różowo czy lawendowo, lepiej zostawić ściany białe i tylko jedną w ulubionym odcieniu – następnego roku łatwo będzie zmienić kolor, gdy preferencje lokatorki się zmienią.

Dzieci uwielbiają pokoje urządzone z motywem przewodnim i warto wiedzieć, co podoba im się najbardziej. Sypialnia dziewczynki może przypominać komnatę z bajki o wróżkach, nadmorską plażę, domek na drzewie – nietrudno dobrać tkaniny, kolory i gadżety, które takie wnętrza wykreują. Zamontowane pręty z żabkami do zasłon pozwolą rozwieszać coraz to inne niezwykłe draperie z przejrzystych indyjskich jedwabi czy kwiecistych kretonów. Bardziej nowoczesny wygląd zapewnią tkaniny z wyrazistymi graficznymi wzorami liści, motyli, ptaków, połączone z materiałami w pasy albo w kratę.

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, warto więc aby było przytulne i zachęcało do odpoczynku. Młodszym dziewczynkom podobają się łóżka o wysokim wezgłowiu albo bajkowe, osłonięte z trzech stron tkaniną. Nieco starszym przypadną do gustu większe, podwójne łóżka z czterema kolumienkami albo romantycznym baldachimem. Z kolumienek może się zwieszać wszystko – od przejrzystych, tiulowych zasłon po baśniowe lampki. Warto też zabrać dziecko na zakupy bielizny pościelowej, by samo wybrało wzory, które pozwolą zasypiać z przyjemnością.

W dziewczęcej sypialni dobrze jest ustawić także niewielki stolik do rysowania, układania puzzli czy wydawania lalczynych przyjęć. Dzieci lubią małe mebelki i łatwo znaleźć takie sprzęty, które dopasują się do każdego stylu pokoju – zarówno staroświeckie, jak i nowoczesne miniaturki klasycznych mebli. Można wybrać takie z malowanego drewna czy z wikliny albo z kolorowych tworzyw sztucznych czy łatwych do czyszczenia laminatów.

Przydatne będą też otwarte półki, bo dziewczynki mają wiele skarbów i drobiazgów do zaprezentowania. Ważne, by dostęp do nich był łatwy i pozwalał na swobodę w aranżowaniu przedmiotów i układaniu zabawek. Z tych samych powodów dzieci chętnie powitają w swoim pokoju tablice korkowe czy stalowe z magnesami, na których znajdzie się miejsce na drobne gadżety, zdjęcia, pamiątki z wakacji.

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach

Previous article

Dieta ketogeniczna, a padaczka u dzieci

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.