Zakupy

Kupujemy nosidełko dla dziecka – jakie wybrać?

Moment, w którym na świecie pojawia się upragnione dziecko, dla rodziców jest początkiem nowego etapu życia. Z rozczuleniem przyglądają się spotykanym po drodze mamom i tatom w towarzystwie pociech i obserwowania ich zachowań oraz podglądania wyposażenia. Dużą uwagę przykuwają nosidełka dla dzieci, w których można przytulać maluszka do siebie i jednocześnie korzystać ze swobodnych rąk. Jakie nosidełko dla dziecka wybrać, by było ono wygodne i przede wszystkim bezpieczne dla małego użytkownika i jego rodziców?

1. Siedzisko szerokie lub wąskie – Jaki panel wybrać?

Jedną z różnic, jaką już w pierwszych próbach znalezienia nosidełka da dzieci zauważają rodzice, to szerokość siedziska. Szerokie, z panelem sięgającym od jednego dołu podkolanowego do drugiego, jest wsparciem dla prawidłowego ustawienia głowy kości udowej dziecka w panewce stawu skokowego. W konsekwencji – jest ono dobrym podparciem małych ud. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju stawów dziecka i ich dojrzewania.
Panel siedziska należy dopasować odpowiednio do wielkości dziecka. Jeśli będzie za wąski, nogi dziecka zaczną opadać w dół, siła działająca na staw biodrowy się zwiększy, a kręgosłup wyprostuje. 'zbyt szeroki panel siedziska wymusi na dziecku pozycję szpagatową i odchylenie się do tyłu.

Ciekawą propozycją są dostępne na rynku nosidła dla dzieci z regulowaną szerokością panelu siedziska. Takie nosidełko rośnie wraz z dzieckiem. To oznacza oszczędności. Nie trzeba kupować kolejnego, gdy maluch wyrośnie z używanego dotychczas. Wystarczy poszerzyć siedzisko, by nosidło służyło dziecko jeszcze przez jakiś czas.

2. Wysokość panelu – Dokąd sięgnie dziecku nosidło?

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę kupując nosidełko dla dziecka, jest wysokość panela, który będzie wsparciem dla plecków maluszka. Jeśli lubi podczas noszenia dziecko zasypia, to materiał nosidła powinien sięgać karku. Wówczas rodzic może być pewien, że sylwetka jego pociechy będzie ustabilizowana nawet, gdy maluch zaśnie.
Dla nieco starszych dzieci, które podczas wędrówek wolą poznawać otaczający je świat i utrzymywać komunikacje z rodzicem, polecane są nosidła z panelem kończącym się na wysokości pach małego użytkownika. Daje ono możliwość trzymania rączek na zewnątrz i pokazywania mamie lub tacie kierunku spaceru.

3. Nosidło wiązane lub klamrowe

Producenci oferują rodzicom nosidełka dla dzieci różniące się od siebie konstrukcją i sposobem mocowania. To, po który sięgnąć, zależy głównie od preferencji rodzica.
W nosidłach wiązanych pas biodrowy i pasy naramienne wiązane są na podwójny węzeł. Choć brzmi to skomplikowanie, zakładanie takiego nosidełka jest proste. Nie warto więc zniechęcać się do niego tylko i wyłącznie z obawy przed wiązaniem.

Prostszym rozwiązaniem są nosidełka dla dzieci klamrowe. Tu pas biodrowy i szelki zapina się za pomocą klamer. Przy wyborze tego typu nosidła warto zwrócić uwagę na to, czy klamry, w jakie zostało ono wyposażone, ma odpowiednie atesty. Trzeba pamiętać, że powierza się im bezpieczeństwo dziecka.
Ciekawą propozycją łączącą obie metody mocowania, są nosidła dla dzieci hybrydowe. W tego typu modelach pas biodrowy zapinany jest na klamrę. Wiąże się natomiast pasy naramienne.

Kwas foliowy nie tylko w ciąży

Previous article

Żegnaj alergio!

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.