Zdrowie

Laserowe usuwanie tatuażu – czy jest skuteczne i jak długo trwa?

Tatuaż, to modne w ostatnich czasach zdobienie ciała i chociaż głównie to młodzi ludzi decydują się na ich wykonanie, nie brakuje także śmiałków wśród dorosłych. Bez względu na wiek zdarza nam się wykonać tatuaż nie do końca przemyślany: imię obecnej miłości, symbole i znaki, które w danym mają dla nas duże znaczenie, obrazy, grafik, postacie, z którymi się utożsamiamy. Z tatuażem niestety nie jest tak prosto rozstać się jak z partnerem – u niektórych zostaje na całe życie, inni decydują się na jego usunięcie.

Dlaczego wybór tatuażu jest istotny?

Nie tylko wygląd tatuażu ale również i miejsce, w którym go umieszczamy jest ważne. Musimy pamiętać, że z czasem nasza skóra traci na jędrności i elastyczności, a wówczas umieszczone na ciele malunki tracą na jakości. Ponadto umiejscowienie tatuażu ma również ogromne znaczenie w momencie podjęcia pracy. Musimy pamiętać o tym, że życie pisze różne scenariusze, a niekiedy tatuaż w widocznym, rzucającym się w oczy miejscu, może zdyskwalifikować nas z listy potencjalnych pracowników. Robiąc tatuaż w młodym wieku, musimy wziąć pod uwagę, że nasze podejście do życia, nasze zainteresowania, nasze gusta i poglądy będą się zmieniać. Czy wybrany wzór tatuażu ma dla nas aż tak duże znaczenie, że będziemy z niego dumni za 20 lat? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.

Usunięcie tatuażu – czy to jest w ogóle możliwe?

Bez względu na kolor czy wielkość tatuażu, nie musimy wiązać się z nim na całe życie. Usuwanie tatuażu to proces i zajmuje trochę czasu, ale dzięki rozwojowi technologii w gabinetach medycyny estetycznej, możemy trwale go usunąć bez pozostawiania blizn na naszym ciele. Usuwanie tatuażu laserem daje gwarancję całkowitego pozbycia się pigmentu spod skóry dzięki krótkim i długim falom wysyłanym przez urządzenie pod skórę. Pigment zostaje rozbity, a następnie wydalony z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Jest to jednak zabieg, który należy powtórzyć. Zazwyczaj nie usuwamy tatuażu, który jest ledwo widoczny i znajduje się w miejscu mało dostępnym dla oka. Jeżeli decydujemy się na ten krok, to borykamy się z problemem większego pigmentu na większym obszarze ciała, który z jakiegoś powodu zaczął nam przeszkadzać lub po prostu się znudził.

Usuwanie tatuażu – ile to kosztuje?

Cena usuwania tatuażu jest sporna. Jeżeli chcemy usunąć tatuaż w bezpiecznym miejscu, sprawdzonym, gdzie usługi i doświadczenie personelu potwierdzone jest licznymi, pozytywnymi opiniami, na pewno zapłacimy więcej. W klinikach wyspecjalizowanych w zabiegach usuwania tatuażu możemy też liczyć na znieczulenie, konsultację ze specjalistą i użycie nowoczesnego i skutecznego sprzętu. Dermedik w Krakowie, prestiżowa klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej liczy za usunięcie pigmentu 1 cm x 1 cm około 100 cm. Im większy obszar ciała pokryty pigmentem, tym większa jest kwota za usunięcie tatuażu, a tym samym konieczna większość ilość zabiegów z wykorzystaniem lasera, a by w pełni zlikwidować tatuaż.

Zalety żaluzji drewnianych

Previous article

Naturalne sposoby na zmarszczki bez użycia skalpela

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.