Wychowanie

Rozwój małego człowieka

Człowiek od momentu poczęcia podlega cyklicznemu rozwojowi od zarodka, płodu, a potem rodzi się małe dziecko. Matka i ojciec dowiadując się o ciąży myślą, by dziecko rozwijało się prawidłowo w łonie matki, urodziło się zdrowe i cieszą się postępami w rozwoju malucha. Nadal ważne jest zdrowie. Wraz z najbliższą rodziną przygotowują: pokoik, wyprawkę, wózek, zabawki. Wszystkie te czynności wymagają czasu i cierpliwości. Czekają ich długie wyprawy po sklepach bądź poszukiwania w internecie.

Ubranka dla noworodków i niemowląt

Sklepy stacjonarne i internetowe oferują duży wybór ubranek dla małych dzieci. Wykonane są ze 100% bawełny. Jedne tylko dla chłopców, inne tylko dla dziewczynek, ale bywają też uniwersalne. Proponowane są wszelkiego rodzaju Body, które możemy zakładać dziecku do pierwszego roku życia. W ofertach ubranek są Body z krótkim i z długim rękawem, zwykłe, gładkie, kopertowane, rozpinane od góry do dołu, nie rozpinane, z większą i mniejszą ilością zatrzasków, z kołnierzykiem, bez kołnierzyków, rękawy ze ściągaczami przy długim rękawie, rękawy zapinane jak mankiety i z ozdobami: napisy, rysunki, muszka dookoła kołnierzyka jako zapięcie. Zakupić można również ciekawe, ładne dresy dziecięce – bluza, spodnie oraz komplety:
– body kopertowe: półśpioszki i czapeczka
– body i sukienka

Ciekawostką jest Pajacyk – ciuszek na zatrzaski, bluzka + spodnie w całości oraz Rampers – bluzka z krótkim rękawem i spodenki z krótkimi nogawkami jako całość.

Wózki dla dzieci.

Wiele czasu zajmie też znalezienie odpowiedniego wózka dla dziecka. Wybór w tej branży jest niebywale wielki.
Wózki mogą być:
– spacerowe
– wielofunkcyjne: 2w1, 3w1, 4w1
– typu parasolka
– Gondolowe
– Bliźniacze

W sklepach zajmujących się sprzedażą wózków możemy dokupić akcesoria do wózków: stelaż aluminiowy, siedzisko spacerowe, kosz na zakupy, folię przeciwdeszczową itp. W sklepach o rozszerzonym asortymencie kupimy niezbędne artykuły dziecięce: butelkę do picia, nocnik, kocyki, śliniaki i wiele innych.
Wszystkie wózki są sprawdzone pod względem bezpieczeństwa. Wykonane solidnie, lekkie, składane do niewielkich rozmiarów. Dobry wózek powinien mieć ergonomiczną regulowaną rączkę, regulowane zawieszenie, hamulec, pasy bezpieczeństwa, łatwo wypinane koła, regulowane budki z funkcją markizy, teleskopy podnóżek, wyściełane siedzisko / do zdjęcia/, ustawiane oparcie, kosz siatkowy, pokrowiec przeciwdeszczowy, moskitierę przed insektami.

Odżywianie kobiet i niemowląt w czasie ciąży

Previous article

Jak zapobiegać próchnicy u dzieci?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.