Porady

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane wykonane są z sezonowanego drewna egotycznego, które jest odporne na wilgoć i agresywne działanie promieni słonecznych. Myśląc o wnętrzu w biurze lub w domu, wiele osób rezygnuje z niepraktycznych zasłon na rzecz efektywnych i niezawodnych żaluzji drewnianych (jak np. te z oferty firmy Winrol – www.winrol.com.pl). A jeśli nie wszyscy chcą regularnie usuwać kurz z małych plastikowych lameli, to takie ekologiczne osłony pozwalają raz na zawsze zapomnieć o takich czynnościach. Ważne! Już w XVIII wieku zaczęto produkować żaluzje z drewna.

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane wyróżnia wiele cech, które przypisują im konkretne zalety:

  • Świetny estetyczny wygląd. Drewniane lamele dodają pomieszczeniu komfortu i szlachetności.
  • Łatwość konserwacji. Powierzchnia praktycznie nie podlega zanieczyszczeniu. Wystarczy czasami przetrzeć lamele szmatką lub odkurzyć.
  • Drewno to naturalny materiał, który nie wywołuje reakcji alergicznych nawet u niemowląt. Drewniane żaluzje ochronią malucha przed upałem podczas snu w ciągu dnia.
  • Wykwintne drewniane żaluzje pozwalają stworzyć przyjemną atmosferę w domu i biurze.
  • Idealne połączenie drewna i mebli. Łączenie różnych gatunków drewna i faktur pozwoli na tworzenie oryginalnych zestawień, dzięki którym wnętrze pokoju będzie mieniło się nowymi kolorami.
  • Naturalność. Nie wszyscy zagorzali fani decydują się na zakup żaluzji poziomych drewnianych, wielu osobom wydaje się, że taki element sprawi, że wnętrze będzie rustykalne i proste. W rzeczywistości drewno to majestatyczny i niezawodny materiał, który swoim wyglądem pozwoli stworzyć wnętrze w stylu klasycznym, prowansalskim, empirowym czy barokowym.
  • Stała ochrona. Drewniane lamele stanowią niezawodną barierę przed nadmiernym nasłonecznieniem, upałem i ciekawskimi przechodniami. Żaluzje drewniane pochłaniają do 70% promieni słonecznych nie nagrzewając się, dzięki czemu doskonale zadbają o sprzyjające środowisko pracy czy komfort w domu.

Standardowe lamele mają określoną szerokość (25 mm lub 50 mm). Ale zawsze można wykonać na zamówienie dowolny rozmiar (szerszy lub węższy). Dzięki temu projektowi możesz wizualnie zwiększyć przestrzeń pomieszczenia. Dziś oferowanych jest kilka podstawowych opcji sterowania żaluzjami drewnianymi. Klient ma możliwość wyboru zarówno standardowego mechanizmu ręcznego, jak i wersji zaawansowanej – zautomatyzowanej. Ten rodzaj obsługi ma szereg zalet. Najbardziej spektakularna jest możliwość zaprogramowania otwarcia/zamknięcia żaluzji o określonej godzinie. Dzięki wygodnemu pilotowi nie będzie trudno ustawić położenie lameli, a także stopnia uniesienia konstrukcji.

Jak zainstalować żaluzje drewniane: instrukcje krok po kroku

Instalowanie żaluzji drewnianych własnymi rękami nie zajmie dużo czasu. Najważniejsze jest równomierne zawieszenie konstrukcji i rozważenie położenia sznurka regulacyjnego (po lewej lub prawej stronie okna). Aby samodzielnie wykonać wszystkie prace instalacyjne, zajmie to nie więcej niż godzinę.

Wypoziomuj i zaznacz punkty mocowania. Wykonujemy znaczniki, umieszczamy uchwyt na ścianie. Łączniki montujemy na ścianie za pomocą wkrętów samogwintujących. Następnie włóż gzyms pod katem i obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż się zatrzyma. Zabezpiecz gzyms zatrzaskiem. Ozdobny gzyms górny posiada magnesy, wystarczy przymocować je do metalowego gzymsu.

Drewno to najbardziej naturalny wybór na produkty do osłony i ozdoby otworów okiennych. Żaluzje wykonane z naturalnego drewna są atrakcyjne, harmonizują z elementami mebli i są przyjazne dla środowiska. Wyróżniają się tym, że są wykonane z solidnej gamy naturalnego drewna i od dziesięcioleci nie straciły na popularności.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Breloki reklamowe – dlaczego sprawdzają się jako gadżety promocyjne?

Previous article

Laserowe usuwanie tatuażu – czy jest skuteczne i jak długo trwa?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.