Zdrowie

Zamykanie naczynek na twarzy- kiedy wykonać?

Laserowe zamykanie naczynek w Gdańsku to popularna oferta gabinetów kosmetologicznych. Na zabieg decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, przede wszystkim ze względów estetycznych. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg, co warto o nich wiedzieć i jak się przygotować? Dowiesz się z tego artykułu.

Zamykanie naczynek – kiedy powstają?

Naczynka są widoczne, kiedy rozszerzają się lub pękają na skutek małej elastyczności i skłonności do kruszenia, co z kolei spowodowane jest przede wszystkim przez predyspozycje genetyczne. Co więcej, częściej pojawiają się u osób ze skórą cienką, wrażliwą i jasną. Okazuje się jednak, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry, można im skutecznie zapobiegać, pamiętając o kilku zasadach. Przede wszystkim zdrowej diecie bogatej w witaminy (C, E, K i PP), minerały (selen, miedź), flawonoidy, NNKT. Ważny jest regularny ruch, który poprawia przepływ krwi, jak i unikanie czynników ryzyka (wysoka temperatura, alkohol).

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku – jakie zabiegi stosować?

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku odbywa się jedną z dostępnych metod:

 • Laser Quadrostar Pro Yellow. Wpływa na oksyhemoglobinę trafiając do źródła problemu, nie podrażnia skóry, nie jest bolesny. Sesja trwa od 30 do 60 minut,
 • Harmony XL PRO Dye-VL. Usuwa zmiany naczyniowe i rumień na twarzy, uszczelniając naczynia krwionośne. Jest bezbolesny i bezpieczny. Sesja trwa od 15 do 60 minut,
 • laser VariteLite 532 nm lub laser VariteLite 940 nm. Zabieg trwa do 60 minut, nie powoduje bólu.

Zabiegi laserowe na zamykanie naczynek na nogach:

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd: YAG 1064 nm to laser neodymowo-yagowy emitujący światło pulsacyjne, które absorbuje nie tylko hemoglobinę, ale także wodę. Nie wymaga znieczulenia, sesje trwa od 15 do 90 minut,
 • Laser VariLite 532 NM i 940 NM to laser diodowy, który zamyka niebieskie i czerwone naczynka. Jest bezbolesny. Sesja trwa do 60 minut, odbywa się bez znieczulenia,
 • QuadroStar Pro Yellow. Wiązka lasera dociera precyzyjnie do źródła problemów. Działa bez podrażniania pobliskich tkanek.

Zamykanie naczynek laserem w Gdańsku – efekty, przygotowanie

Zamykanie naczynek to całkowicie bezpieczny zabieg, który nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Konieczna jest jednak wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem, podczas której specjalista wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Natomiast po zabiegu istotną rolę odgrywa świadoma pielęgnacja.

Zwykle kosmetolog rekomenduje stosowanie określonych kosmetyków, których składniki aktywne wpływają na poprawę kondycji naczynek krwionośnych, uszczelniając je i zapobiegając ponownemu rozszerzaniu. Ponadto należy zadbać o zewnętrzne wzmocnienie, stosując przede wszystkim dietę, która uszczelnia naczynia i dba o ich kondycję. Znaczenie ma również regularna aktywność fizyczna, unikanie sauny, wysokiej temperatury oraz alkoholu.  Aby zabieg przebiegł pomyślnie i bez skutków ubocznych, ważne są kwalifikacje specjalisty, który go wykonuje, dlatego bezwzględnie należy wykonywać zabieg u kosmetologa z odpowiednimi kwalifikacjami.

Podsumowanie

Podsumowując, laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który wykorzystuje specjalne urządzenia emitujące falę o odpowiedniej długości. Wytworzona fala dociera precyzyjnie w ścianę rozszerzonego naczynka i powoduje jego zamknięcie, niwelując tym samym nieestetyczny efekt wizualny.

FAQ

 1. Czy laserowe zamykanie naczynek można zastąpić domowymi sposobami?
  Nie, laserowe zamykanie naczynek jest niezwykle skuteczne, nawet w przypadku skóry wrażliwej czy z dużymi zmianami. Natomiast domowe sposoby mogą tylko wzmacniać naczynia, ale nie mogą spowodować zamknięcia tych rozszerzonych.
 2. Czy zamykanie naczynek jest tylko dla kobiet?
  Nie, na zabieg decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
 3. Czy po zamykaniu naczynek można korzystać z sauny?
  Sauna jest jednym z czynników środowiskowych, które mogą powodować pękanie naczynek, dlatego należy unikać korzystania z niej.

Czy tabletki na powiększenie biustu są skuteczne i bezpieczne?

Previous article

Jakim zabiegiem jest lifting rzęs?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.