Zakupy

Świeca za 100 zł? Dowiedz się dlaczego warto za nią zapłacić.

Świece kupowane są przez nas w wielu różnych sytuacjach. Zazwyczaj wykorzystujemy je jako element dekoracyjny, w aromaterapii, albo po prostu dla lepszego nastroju i samopoczucia. Płomień świecy ociepla nasze wnętrze, sprawa, że w mieszkaniu zmienia się zapach, pomaga nam się zrelaksować w długie jesienne i zimowe wieczory. Często podarowujemy świece w prezencie, ale czy jesteśmy pewni, że nasz wybór jest słuszny?

Różne rodzaje wosku

Kupując świece warto wiedzieć, że nie każda będzie odznaczała się wysoką jakością wosku, długim okresem palenia i pięknym zapachem. Niestety często zdarza się, że zapachowe świeczki nie mają nic wspólnego z nutami zapachowymi podanymi na etykiecie, a do tego nieprzyjemnie pachną i powodują bóle głowy. Większość świec dostępnych w supermarketach czy drogeriach, które kupujemy za symboliczne złotówki, wykonana jest z parafiny albo stearyny.

Parafinę pozyskuje się najczęściej z ropy naftowej, ze smoły węgla brunatnego, ze smoły łupkowej lub z torfu. Nie są to substancje, które korzystanie wpłynął na nasz organizm i nasze wnętrze. Świece stearynowe, to z kolei mieszanka kwasów tłuszczowych pochodzenia zwierzęcego lub oleju palmowego czy kokosowego.

Bezpieczne świece zapachowe

Najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie są świece wykonane z wosku pszczelego lub sojowego. Nie znajdziemy w nich trujących i szkodliwych substancji, tłuszczu zwierząt, a jedynie same naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Przykładem są duże świece Bridgewater Candle. Pomimo, że nie kupimy ich tanio w porównaniu do świec parafinowych, będą paliły się o wiele dłużej, rozpieszczały piękną wonią w całym mieszkaniu, a przede wszystkim nie wpłynął negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Duże świece zapachowe Bridgewater Candle są nie tylko bezpieczne i przyjazne dla otoczenia człowieka, ale pięknie wyglądają i idealnie dostosowują się do każdego wnętrza. Naturalny wosk zamknięty w szklanym słoju to ekologiczna ozdoba Twojego domu, piękny zapach i gwarancja poprawy nastroju tuż po zapaleniu świecy.

Gdzie udać się na zakupy z dzieckiem w czasie pandemii?

Previous article

Fototapety dla dzieci

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.